Bloog Wirtualna Polska
Są 1 253 742 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

O moim bloogu

Temat bloga: turystyka, aktywny wypoczynek, poszukiwania, imprezy plenerowe,rady, humory, podróże małe i duże

Do Sylwestra w 2013

Witamy entuzjastów, sympatyków, kandydatów i niezdefiniowanych na blogu poświęconym aktywnemu wypoczynkowi, podróżom, turystyce kwalifikowanej na lądzie na powietrzu i pod wodą.

Do spotkania na szlakach !

wtorek, 22 maja 2012 18:18
Skocz do komentarzy

    

  Rok turystyki rowerowej nie wyklucza aktywności pozostałych form turystyki. Korzystajmy z wszystkich dostępnych, żeby zasmakować i wybrać najbardziej nam odpowiadające. Z pewnością nie będzie to jeden rodzaj turystyki bo moga się różnić wymaganiami, specyfiką zależną od pory roku, czasu wolnego przeznaczonego na wypoczynek. Co innego robi się w ramach codziennych spacerów, sobotnio-niedzielnych wypoczynków, urlopów czy wakacji. 

Na wstępie już mamy do dyspozycji bonus. Nasz wspaniały, urokliwy, urozmaicony kraj w bezpośrednim zasięgu. 

Nie musimy analizować pięknych folderów, stron web, ulotek, które mocno pobudzają na naszą wyobraźnię ale jednocześnie stresują. Obawy przed nieznanym bywają podniecające, ale świat jest wielki, życie krótkie a urlop tym bardziej, kiepskie warunki na niepowodzenia zamiast szczęścia i radości.

  Potrenujmy więc w kraju. Skonfrontujmy nasze wyobrażenia, możliwości, preferencje, upodobania z rzeczywistością jaka nas czeka poza domem. Posmakujmy kawałka świata jaki mamy najbliżej. Niepewni wrażeń, pozostańmy w bezpiecznym dystansie od domu, rodziny, przyjaciół. W zananym sobie klimacie,bez barier obyczajowych, językowych, finansowych czy prawnych. Bez narażania się na kosztowne rozczarowania, ubezpieczenia, trudy podróży, szczepienia, rozmówki, ścisłego uzależnienia od terminów, programów, niepewnych organizatorów itp. 

   W czasie wypadów krajowych, zdobędziemy minimum wiedzy do oceny naszych preferencji turystycznych, potrzeb logistycznych, możliwości fizycznych i psychicznych, odporności zdrowotnej. Planując kolejne wyprawy trudniej damy sie wpuścić w maliny, zmniejszymy szanse marnotrawstwa czasu, sił i środków. Nie narazimy siebie ani bliskich na nadmierne trudy,   niebezpieczeństwo, niezadowolenie. W krótkim czasie bedziemy potrafili określić odpowiedni cel, miejsce, czas, towarzystwo, logistykę, koszt - radosnego, szczęśliwego wypoczynku. Podobnie jak to czynią inni szczęśliwcy.

           

zachowując prawo do wolności   i własnego zdania,

 w pięknych okolicznościach przyrody, czasem po dyskretną opieką Wielkiego Brata...    wybór jest naprawdę ogromny i urozmaicony

         

         

 

Podziel sięWięcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 23 czerwca 2017

Licznik odwiedzin:  178 526