Bloog Wirtualna Polska
Są 1 253 742 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

O moim bloogu

Temat bloga: turystyka, aktywny wypoczynek, poszukiwania, imprezy plenerowe,rady, humory, podróże małe i duże

Do Sylwestra w 2013

Witamy entuzjastów, sympatyków, kandydatów i niezdefiniowanych na blogu poświęconym aktywnemu wypoczynkowi, podróżom, turystyce kwalifikowanej na lądzie na powietrzu i pod wodą.

Wiosenna wiosna radosna

środa, 17 kwietnia 2013 19:51
Skocz do komentarzy

 

 Było, minęło - spod śniegu tyle piękna i życia wychynęło! 

Przyroda gwałtownie budzi się do życia! Natura pokazuje klasę, przyczajona w niesprzyjających warunkach, fantastycznie nadrabia zaległości budząc się z zimowego letargu w tempie zdumiewajacym. Widać potencjał i doskonałość adaptacyjną natury.

  Gorzej z nami, przesilenie wiosenne daję sie odczuć niestety. Czy potrafimy umiejętnie z tym sobie radzić? Znaczące zmiany temperatur, podobnie oświetlenia, braki witaminowe, czasem dolegliwości alergiczne powodują, że nie możemy cieszyć się z wiosny tak jak byśmy chcieli i tak jak ona na to zasługuje.

   Dobrze jak znajdziemy swój własny sposób na wybrnięcie z tego, corocznego kryzysu. Zmieńmy swój tryb życia na wiosenno - letni, nie tylko poprzez zmiany odzieży czy kół w samochodzie. Postarajmy się nadrobić zaległości żywieniowe. Do czasu pojawienia sie nowalijek warto zainteresować się kiełkami, które sa bardzo wartościowe. Skoro z takiego ździebełka wyrasta duża roslina to zasoby, siły witalne i adaptacyjne muszą być niemałe. W miejsce dymu papierosowego, mocnej kawy, herbaty - przebieżka lub spacerek, wczesnym ranem lub wieczorem przed snem. Akompaniament ptaków, ciepło, światło, towarzystwo lub widok innych ludzi (bardziej odsłoniętych) doda nam wigoru niewątpliwie.

 

Nieprzerwanie

 

 

Podziel sięWięcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 23 czerwca 2017

Licznik odwiedzin:  178 531